Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, 096-22-99-290 (Viber)
Каталоги

Гарячеканальні системи

 

ДюзаДюзи гарячеканальні (сопла-інжектори) різних типорозмірів та модифікацій в зборі та комплектуючі до них: нагрівники спіральні та хомутові з вмонтованими термопарами та без термопар; термопари типу J (FeCu-Ni); наконечники голчаті, відкриті, стандартної твердості, підвищеної твердості з молібденовими вставками; ізоляційні кільця.

 

 

Плити-розділювачі в зборі та комплектуючі до них: нагрівники патронні з вмонтованими термопарами типу J та без них; опорні та ізоляційні кільця (алюміній, титан, кераміка - стіатіт); Т-подібні термопари типу J (FeCu-Ni).

 

 

 

Регулятори температури:  цифрові, мікропроцесорні, на базі ПК.

 

 

 

Загальна інформація про гарячеканальні системи

Основною функцією гарячеканальних систем є підведення стиснутої речовини (матеріалу) від сопла термопластавтомата до гнізда форми і підтримування стабільного процесу литва.  У випадку застосування гарячеканальних систем (надалі GK) литво є безвідходним (матеріал у малих кількостях залишається лише на доріжках холодних каналів, а у випадку підведення дюзи у саме гніздо деталі - відходів немає взагалі), також зменшуються затрати тиску на вприск матеріалу та на стискання форми, зменшується час охолодження та отримання готової деталі, що в загальному результаті забезпечує покращення якості відливок та зменшення коштів на їх виготовлення.

Можна виділити дві головні задачі, вирішення яких покладене у застосуванні систем GK:

 1. економічна;
 2. технічна.

Коли у першому випадку, головною метою застосування GK є зменшення собівартості виробу. На перший погляд, початкові витрати на закупівлю системи GK можуть здатися великими, та користь, що виникає при застосуванні GK повністю компенсує попередні затрати за досить короткий час (менша витрата енергії, короткий цикл отримання відливки, значна економія сировини, низьке зношення системи GK, зменшення кількості недоливок - браку і т. д.). То в іншому випадку, головною метою стає отримання виробу відповідної якості, тобто виріб відповідає високим технічним вимогам (висока точність розмірів, відповідні властивості виробів і т. п.), що отримати при застосуванні традиційних методів (холодних каналів) є важко, а інколи неможливо.

За конструкцією системи GK можуть дуже відрізнятися, але всі вони мають такі спільні елементи:

 1. ливникова втулка, завдяки якій відбувається підведення контактно-стиснутої речовини (матеріалу) від сопла термопластавтомата до розділювача. Втулки можуть бути з підігрівом та без підігріву;
 2. розділювач, функцією якого є підведення матеріалу від ливникової втулки до гарячеканальної дюзи (сопла-інжектора);
 3. дюза гарячеканальна (сопло-інжектор), котра доставляє матеріал до гнізда.

Невід'ємною частиною системи GK є система регуляції температури, тобто терморегулятори. Завдяки системі регуляції температури досягається оптимальна температура для роботи системи GK та утримується в зазначених межах протягом всього виробничого циклу.

Основними перевагами системи GK щодо традиційних методів є:

 • висока економія сировини;
 • зменшення часу циклу (а саме, часу охолодження);
 • відсутність кінцевої обробки відливки (відрізання облою);
 • обмеження кількості браку;
 • зменшення тиску вприску та дотиску;
 • зменшення сили замикання впорскувача;
 • зменшення енергії через впорскувач;
 • зменшення сили виштовхування;
 • однакова маса деталей (зменшення утяжки, всі деталі є рівностінними);
 • менші сліди після ливника (виконання естетичного ливника);
 • зменшення внутрішніх напруг;
 • покращення якості виробів;
 • менша собівартість виробу.