Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, +38-096-22-99-290

Лиття деталей під тиском із 2-х різних пластикових матеріалів або 2-х різних кольорів – це ефективно та економічно.

Для виготовлення деяких деталей потрібно використовувати два етапи лиття під тиском. Так зване двокомпонентне лиття (в подальшому 2К). Даний процес передбачає поєднання двох матеріалів з різними властивостями, кольором або ступенем твердості в один кінцевий продукт при одному процесі лиття під тиском, що є економічно вигідно.

При застосуванні двокомпонентного методу лиття можливо уникнути етапу складання двох окремих деталей в одну. Вибір даного процесу лиття в першу чергу ґрунтується на перевагах у вартості, конструктивних особливостях та естетичних уподобаннях.

Застосування двокомпонентного лиття під тиском

Двокомпонентне лиття під тиском є хорошим методом для поєднання твердого та м’якого пластику або для використання двох кольорів у виробів.

Прикладом даної техніки є виріб, що виготовлений із твердого пластику, а його кінці – із м’якого, який служить ущільненням (наприклад кришка-ущільнювач). За допомогою двокомпонентного лиття під тиском можна виготовити готові вироби в два етапи. Хорошими прикладами є ручки керма велосипеда, зубні щітки з жорсткою і м’якою ручкою, кнопки керування, антиковзаючі елементи, тощо.

     

Застосування двокомпонентного лиття на практиці

Спеціальні форми з двома гніздами. Для 2К типу лиття під тиском виготовляють прес-форми з двома гніздами. У процесі виробництва пластик вводиться в одну порожнину форми. Після того, як матеріал затвердіє, форма обертається, і пластик вводиться в іншу порожнину навпроти продукту, який утворився в першій порожнині.

Переваги двокомпонентного лиття

За допомогою двокомпонентного лиття можна заповнити пластиком м’яку частину деталі за допомогою одного або кількох окремих вприсків. Це дає дуже точну лінію поділу між різними матеріалами, як різниця в твердості матеріалу або в кольорі та тощо.

  • Зовнішній вигляд

Технологія 2К лиття під тиском може бути більш привабливою для використання також з естетичної точки зору. Два компоненти безперешкодно поєднуються один з одним. Також продукт може бути виготовлений у двох кольорах протягом одного виробничого процесу.

  • Економічність

Оскільки метод 2K лиття об’єднує етапи складання двох деталей в одну в одному процесі лиття під тиском, собівартість вихідного продукту часто є нижчою, ніж при лиття двох деталей окремо і їх складанні в одну.

  • Деталі відповідають вимогам користувача та виготовлені за індивідуальним замовленням

Практичне використання є важливим аспектом розробки продукту. Твердий пластик не завжди зручний у використанні. Тому після виготволення виріб можна обробити більш м’якими краями або повністю м’яким пластиковим покриттям, що підвищить зручність для користування. При виготовленні м’якого ущільнення на другому етапі, вироби можна зробити водонепроникними.

Недоліки двокомпонентного лиття

Інвестиції в проекти з 2К литтям під тиском є дорожчими в порівнянні з виготовлення прес-форм для однокомпонентного лиття. Але у більшості випадків ці витрати швидко окуповуються, тому що можна виключити етапи складання та ручну працю.

Потрібно врахувати, що не всі пластики можна поєднувати, оскільки деякі пластмаси недостатньо поєднуються одна з одною.

 

Підсумок

Двокомпонентне лиття під тиском має ряд переваг щодо складних виробів у порівнянні з однокомпонентним литтям під тиском.

Значна економія коштів, коротший час складання, поєднання матеріалів із різними властивостями – все це робить двокомпонентне лиття все більш популярним, а попит на виготовлення прес-форм для 2К лиття все більшим.

 

Джерело: GL Plastics

 

Виберіть своє місто
Вибір міста допоможе зберегти більше вільного часу для вас!

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Повідомлення
×