Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, +38-096-22-99-290

При виборі процесу лиття виробів із пластмас під тиском, інженери-конструктори мають можливість вибрати між трьома різними варіантами. Кожен з трьох основних методів - гідравлічний, електричний і гібридний – наділені унікальними перевагами і недоліками. Щоб зробити правильний вибір для вашого проекту, важливо мати повне уявлення про те, як ці методи відрізняються один від одного і яким чином вони можуть бути корисними саме вашому підприємству.

Гідравлічні системи лиття виробів з пластмаси під тиском

Гідравлічні машини для лиття деталей із пластмас під тиском вперше з’явилися в кінці 1930-х років. Їх використання домінувало на ринку виготовлення виробів із пластмас до початку 80-х, коли почалося введення в експлуатацію електростанків. Незважаючи на конкуренцію, гідравлічні станки все ще можуть стати найкращим варіантом для роботи в залежності від ваших конкретних потреб, витрат на електроенергію та особистих уподобань компанії.

Ці типи машин використовують гідравлічні циліндри для затискання двох половин прес-форми під високим тиском. Пластикові гранули розплавляються, і рідина вводиться в порожнину форми. Як тільки пластик охолоджується і гартується, половинки форми розходяться, пластмасова деталь відділяється і процес повторюється.

Щоб запобігти передчасному відкриванню прес-форми під тиском вприску матеріалу, та уникнути протікання матеріалу навколо деталей, необхідно, щоб частини форми стискалися так, щоб прес-форма залишалася щільно закритою під час вприску матеріалу. Для отримання виробів з тонкими стінками і глибоким різьбленням необхідно приблизно 3-4 тонни сили стискання на квадратний дюйм (приблизно на 6 квадратних см). Для виробів з товстими стінками і неглибоким різьбленням потрібно близько 2 тонн зусилля затиску на квадратний дюйм.

Сьогодні гідравлічні машини для лиття виробів з пластмас під тиском здатні контролювати сили затиску до 8 000 тон і можуть створювати деталі вагою більше 22 кг. Гідравлічне лиття є популярним вибором для підприємств автомобільної промисловості, що вимагає виробництва великих важких деталей, таких як бампери.

Переваги

Гідравлічне лиття форм є кращим варіантом для застосування виштовхувачів сердечників, виштовхувачів і затворок клапанів, а також товстостінних деталей, виготовлення яких вимагає тривалого часу затримки. Деякі з переваг використання гідравлічних машин в порівнянні з повністю електричними машинами включають:

 • Більше зусилля затиску для великих деталей
 • Кращу швидкість вприску
 • Високу стійкість до зношення/амортизації
 • Більший об’єм вприску (подачі матеріалу)
 • Кращу здатність до виштовхування деталі з форми
 • Комплектація обладнання доступна також з газовими акумуляторами, щоб компенсувати повільні рухи затиску/фіксатора
 • Відносно низьку ціну покупки
 • Низьку вартість і високу доступність запасних частин, що призводить до зниження витрат на технічне обслуговування
 • Простіший контроль у високоточних проектах
 • На ринку є багато обладнання для лиття деталей під тиском саме цим методом.

Недоліки

За рахунок високої виробничої потужності гідравлічні станки споживають досить велику кількість енергії навіть працюючи в «холосту». Тоді коли, типовий електричний станок може споживати близько 2,55 кВт-год під час процесу лиття під тиском, гідравлічні станки споживають до 5,12 кВт-год. Їх використання вимагає більш високих температур для лиття деталей і більше часу для охолодження. Водночас такі станки не є ідеальними для чистих приміщень через ризик витоку рідини.

Гідравлічні станки для лиття деталей під тиском також більш шумні і менш точні, ніж електричні преси. Однак, оскільки зусилля затиску збільшується і системи управління поліпшуються, точність гідравлічних машин також поліпшується.

Лиття деталей з пластмас під тиском на електричних станках

Вперше електричні станки для лиття виробів з пластмас під тиском були представлені в 1984 році в Японії. Повністю електричні машини для лиття виробів з пластмас під тиском є ​​відносно новими для ринку, але після їх впровадження більше половини всіх машин для лиття виробів з пластмас, що продаються в Сполучених Штатах і в світі складає саме таке обладнання.

Таке обладнання працює від високошвидкісних сервомоторів з цифровим керуванням, а не від гідравліки, що забезпечує швидшу, повторювану, більш точну і енергоефективну роботу. Експлуатація електричних машин є дуже зрозумілою, тому після досягнення бажаного рівня введення матеріалу, процес можна повторювати багаторазово і послідовно, отримуючи якісні деталі. Коли завдання запрограмоване в системі, обладнання може працювати практично без нагляду співробітників, що знижує трудовитрати і підвищує прибуток.

Переваги

Завдяки своїм властивостям застосування електрообладнання для лиття деталей з пластмас під тиском не дозволяє матеріалу протікати (що часто трапляється в гідравлічних станках). Завдяки своїй високій точності цей процес також ідеальний для невеликих і середніх деталей, а також виробів медичного призначення, таких як чашки Петрі і шприців.

Інші переваги:

 • Висока точність виробів, повторюваність процесу, мінімальні відходи від виробництва
 • Дуже чистий процес, в ході якого немає місця витіканню матеріалу
 • Більш низькі простої, які часто виникають при використанні машин з гідравлікою
 • Економія енергії від 30% до 70%
 • Безшумна робота; зменшений шум двигуна нижче 70 дБ
 • Більш висока швидкість вприскування до 800 мм/с і швидший рух фіксатора
 • Більш короткий час запуску і на 20% швидший час роботи
 • Більш низька питома вартість з меншою кількістю відходів
 • Не потребує витратних матеріалів, таких як мастило, яке необхідно замінювати або очищати
 • Нижчі вимоги до потужності дозволяє знизити експлуатаційні витрати.

Недоліки

Хоча електричні машини швидші, чистіші і більш енергоефективніші, вони не досягають такої сили затиску, яку створюють гідравлічні машини, а також мають більш високу початкову вартість. Вони є затискними машинами, які приводяться в дію кульковими гвинтами, обидва з яких зношуються, а їх заміна може дорого коштувати. І, не дивлячись на високу точність лиття, висока точність позиціонування в електричних машинах може зробити їх менш стійкими у порівнянні з гідравлічними пресами.

Гібридне лиття пластмас під тиском

Поєднуючи кращі з двох вищеописаних методів (лиття в гібридних машинах поєднує в собі чудову силу затиску гідравлічних машин з точністю, повторюваністю, економією енергії і зменшеним шумом електричних машин) дозволяє підвищити продуктивність випуску як деталей з тонкими, так і деталей з товстими стінками. В останні роки ці машини стають все більш популярними завдяки своїй ефективності і простоті використання.

Майже 66% енергії в гідравлічному пресі йде на відновлення різьби. Таким чином, в той час як гібридні преси є більш дорогими, їх електрифікована обертання гвинта може призвести до значної економії. Гібридні машини мають таку ж потужність, як і гідравлічні машини, з практично однаковою енергоефективністю, яка є в повністю електричному обладнанні.

Переваги

Гібридне лиття під тиском пластмас - це енергоефективний і довготривалий процес без особливих вимог, що призводить до більш швидкої віддачі від інвестицій .

Деякі з його конкретних переваг включають:

 • Можливість постійного регулювання/коригування за рахунок насосної системи підсилювача
 • Різноманітність дизайну продукту
 • Як правило, використовується дві системи затиску для перемикання
 • Середня початкова вартість з хорошою довгостроковою економією
 • Закритий цикл з більш швидким часом віддачі
 • Більш низька температура процесу потребує меншого охолодження і забезпечує більш тривалий час експлуатації мастила і машини
 • Швидка рентабельності інвестицій завдяки описаній ефективності

Недоліки

Оскільки всі гібриди відрізняються один від одного, можуть виникнути складності в підборі прес-форм для відповідного вибору, а також складності в забезпеченні надійної заміни машин для певних режимів використання. Крім того, технічне обслуговування гібридної машини вимагає відповідної підготовки співробітників - знання щодо особливостей як гідравлічних, так і електричних пресів.

Підсумовуючи, зазначимо, що немає однієї правильної відповіді на питання, який із вищезазначених методів лиття виробів із пластмас під тиском найкраще підходить вашій компанії. Для окремих виробів/завдань всі три методи однаково хороші. Але навіть в таких випадках доречно розуміти відмінності всіх трьох підходів і зіставляти доцільність їх застосування відповідно до завдань, які ви перед собою ставите.

Маючи багаторічний досвід роботи на ринку виготовлення виробів із пластмас в Україні, співробітники компанії КВОТА завжди готові надати професійні консультації з приводу виготовлення прес-форм для лиття пластмасових виробів, а також надати свої послуги з проектування та виготовлення прес-форм, підбору стандартизованих комплектуючих фірми FCPK Bytow, гарячеканальних систем та інших елементів для комплектації прес-форми, виконання електроерозійних робіт тощо.

За будь-яких питаннях звертайтеся за номером + 38-096-22-99-290 (Viber) або по e-mail: kvotatr@gmail.com

Джерело: The Rodon Group

Виберіть своє місто
Вибір міста допоможе зберегти більше вільного часу для вас!

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Повідомлення
×