Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, +38-096-22-99-290

Лиття під тиском та 3D друк є популярними виробничими процесами для виготовлення пластмасових деталей різноманітної складності. Хоча на ринку існує великий вибір пластмас та термопластичних матеріалів, які чудово підходять для виконання деталі в будь-якому процесі, проте є ситуації, коли перевагу варто надати або ж литтю під тиском, або ж 3D друку. Саме про це наша стаття.

Для того, щоб визначити, яку технологію обрати для свого виробництва, варто розуміти переваги та недоліки обох методів.

Лиття пластмасових деталей під тиском

Лиття під тиском є швидким технологічним процесом, який ґрунтується на вприску розплавленого пластику або іншого формуючого матеріалу в попередньо виготовлену форму, в якій він охолоджується, твердіє та набуває відповідної форми. Після того, як виріб повністю затвердіє, його можна знімати. Процес відливання повторюється тисячу або десятки тисяч разів.


Переваги

Низькі витрати
Після виробництва прес-форми, виготовлення виробу є простим. Розплавлений матеріал подається у прес-форму під високим тиском, після чого відлитий виріб знімається та, при необхідності, додатково обробляється.

Лиття пластмас під тиском дозволяє максимально ефективно використати сировину, завдяки чому практично не залишає відходів. Простота та повторюваність роблять процес лиття під тиском доволі економним. А великі об'єми виробництва продукують найнижчі витрати на одиницю продукції.

Якість продукції

Продуктом лиття під тиском є складні деталі із винятковою точністю. Кожний міліметр прес-форми заповнюється матеріалом максимально, для запобігання появи бульбашок повітря або інших конструктивних недоліків.

Виріб, виготовлений методом лиття під тиском, є повністю готовим і не вимагає додаткових дій, напр. накладання швів або складання.
Візуально, такий метод дає кращі та надійніші деталі порівняно з тими, що виготовляються за допомогою 3D-друку.

Швидкість
В залежності, від типу пластику, вироби, які виливають, можуть формуватися за декілька секунд. Багато типів пластиків не потрібно обробляти, що допомагає скоротити час виробництва.

Більшість прес-форм мають кілька гнізд, а тому за одну запресовку можна отримати більше, ніж одну деталь. Це, відповідно, пришвидшує  виробництво продукції. Таким чином, за день можна виготовляти сотні тисяч деталей і легко сортувати свою продукцію по партіях.

Недоліки

Інвестування у прес-форму
Значна частина витрат йде на виготовлення форми. Якщо продукт має короткий життєвий цикл або низький попит, вкладення коштів у довговічну форму може бути дорожчим, ніж використання 3D-принтера.

Обмеженість у внесенні змін до конструкції деталі
Після виготовлення прес-форми, складно внести зміни в дизайн деталі без значних витрат на зміну конструкції самої прес-форми та збільшенню часу на виготовлення останньої. Якщо Ви ще не остаточно вирішили щодо дизайну виробу, тоді краще використовувати 3D-моделювання доти, доки дизайн не затвердиться остаточно.

Особливості

Деякі, з найбільш поширених особливостей литтям під тиском включають:

  • Виробництво великих обсягів продукції.
  • Якісні вироби з пластику, які вимагають точності та узгодженості.
  • Проекти з тривалим часом реалізації.
  • Виготовлення будь-яких деталей, від найменших і малих до складних та великих.

3D-друк

3D-друк використовує файли автоматизованого проектування (CAD) для побудови тривимірних деталей шар за шаром. 3D принтер використовує розігріту нитку для створення вертикальних шарів, які накладаються один на одного; так створюється єдиний виріб за раз.


 

Переваги

Низька початкова вартість
Для 3D-друку не використовують спеціальних штампів чи прес-форм. Після завершення проектування дизайну виробу, принтер може створити одну або сотні готових деталей при однакових затратах на одиницю продукції.

Можливість внесення змін до конфігурації деталі
Так як використовується комп'ютерний файл замість прес-форми, в 3D-принтерах можна з легкістю застосовувати зміни продукту, щодо дизайну. Це ідеально підходить для створення прототипів, коли Ваша команда тестує різні конструкції та різні етапи.

Недоліки

Технічні нюанси
3D-друк - це наука, що розвивається. Програмне та апаратне забезпечення іноді дає збій, що може призвести до помилок та низької якості структури конструкції.

Швидкість
3D-друк створює шар за шаром, по одному виробу за раз. Це найефективніший спосіб для виготовлення замовлень кількістю до 100 одиниць. Якщо ж потрібно виготовити більшу кількість деталей, тоді цей метод стає економічно затратним.

Якість продукції
3D-друк може створювати структурні дефекти під час виготовлення, які зазвичай не виникають при литті пластмас під тиском.

Особливості

3D-друк використовують для:

  • Виготовлення прототипу та його випробування.
  • При невеликому об'ємі виробництва.
  • Тестування індивідуально спроектованого виробу.
  • Виготовлення виробів, будову яких часто змінюють або оновлюють.

Компанія КВОТА надає послуги як з проектування та виготовлення прес-форм, та і з 3D моделювання та 3D друку.


Будемо раді проконсультувати Вас з цих питань. Звертайтеся за телефоном: +38-096-22-99-290.

Джерело: The Rodon Group

 

Виберіть своє місто
Вибір міста допоможе зберегти більше вільного часу для вас!

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Повідомлення
×