Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, +38-096-22-99-290

Прес-форма — обладнання для отримання виробів різної конфігурації з металів, пластмас, гуми і інших матеріалів під дією тиску, створюваного на ливарних машинах.

Прес-форми застосовують при литті під тиском металів і полімерних матеріалів, а також для лиття по виплавлюваних моделях та при пресуванні полімерних матеріалів.

Розрізняють різні види прес-форм:

  • ручні, напівавтоматичні і автоматичні;
  • знімні, напівзйомні і стаціонарні;
  • з горизонтальною і вертикальною площинами роз'єму;
  • з однією або кількома площинами роз'єму.

Прес-форма складається з нерухомої частини (матриці), і рухомої частини (пуансона), формуючі порожнини яких є зворотніми (протилежними) відбитками зовнішньої поверхні заготовки дталі. В одній прес-формі може одночасно формуватися кілька деталей (багатомісні форми).

Прес-форма

 Прес-форми 

Фото. 2-х місна прес-форма на деталь "Фоторамка+Ніжка" із змінними вставками фірми КВОТА.

Підведення матеріалу до формуючої порожнини здійснюється через ливникову систему: центральний, розводящий і впускні ливники, а знімання готового виробу — за допомогою системи виштовхування. У залежності від матеріалу і вимог до одержуваної заготовки у формі підтримують певний температурний баланс. Для регулювання температури форми в основному використовують воду, пропускаючи її через канали охолодження. Ще одним варіантом може бути — литтєве пресування. При ньому матеріал  подається у в'язко-текучому стані у підігріту пресформи ззовні (з ливникової плити, наприклад). У цьому варіанті в прес-формі можна встановлювати арматуру та закладні елементи.

Через відносно високу вартість прес-форм, їх використання в основному характерно для серійного і масового виробництва. 

Класифікація прес-форм

Прес-форма – це спеціальна форма для лиття пластмас під тиском. Зазвичай, ливарна прес-форма складається з набору плит, матриць, пуансонів, ливниковой системи, системи виштовхування виробів (виштовхувачі), системи охолодження прес-форми і деяких допоміжних систем.

Найчастіше, прес-форма проектується для виготовлення одного визначеного виробу з пластику. Хоча варто зазначити і про існування модульних ливарних форм, які мають набір змінних компонентів, що дозволяють змінювати конструкцію виробів. Також існують багатогніздні прес-форми, що дозволяють виготовляти різну продукцію за допомогою однієї форми. За один цикл лиття багатогніздна пресформа дозволяє виготовити вироби різної конструкції, але з одного матеріалу.

Важливий етап виготовлення прес-форм – це її проектування.

Проектування включає в себе чотири основних етапи: створення креслень і розробка тривимірної моделі, оптимізація розміщення деталей в оснащенні, оптимізація литниковой (холодно - або горячеканальной) системи, підготовка комплекту документів на прес форму (креслення і 3D моделі, інструкції по роботі, правила експлуатації). Система відповідає за доставку полімерного матеріалу в формотворчі порожнини термопластавтомата.

При виробництві прес-форми важливе значення має також застосування ливникових систем. Існують два основних види ливникових системхолодноканальні і горячеканальні.

Холодноканальная ливниковая система складається з центрального ливника, розвідних ливників і впускних ливників. Така система є більш дешевою, досить надійною, простою в експлуатації. Та є й недоліки: часто збільшує час циклу лиття під тиском.

Гарячеканальна ливниковая система більш дорога та складніша в обслуговуванні. Гарячеканальні системи споживають більше електроенергії. Проте, є й безсумнівні переваги – відсутність затверділих ливників (як при застосуванні холодноканальної системи), що випадають разом з готовими виробами при кожному циклі лиття.

Будь-яка прес-форма має систему скидання готових виробів. Ці системи поділяються на механічні і пневматичні. До механічних виштовхувачів відносяться: виштовхуючі плити, стрижневі штовхачі, плоскі штовхачі і трубчасті штовхачі.

Крім розглянутих нами систем, в конструкцію прес-форми для лиття пластмас під тиском входять деякі допоміжні системи: система охолодження, система вентиляції, система направляючих і центрующих елементів форми.

Конструкції прес-форми бувають різними та залежать від виду виготовлених виробів, властивостей матеріалу, з якого вони повинні бути виготовлені, а також характеру виробництва.

Прес-форми для лиття пластмас під тиском ділять на дві групи: прес-форми прямого пресування і прес-форми литтєвого пресування, з верхньою або нижньою завантажувальною камерою.

В прес-формі прямого пресування, завантажувальна камера є фактично продовженням порожнини. Вона також формує нижню частину виробу. Необхідний матеріал завантажують в матрицю, де він нагрівається і набуває пластичності, після чого ущільнюється під дією пуансона. Прес-форми прямого пресування повністю змикаються, коли виріб остаточно сформовано.

В прес-формі литтєвого пресування, формуюча порожнина робиться окремо від завантажувальної камери. Прес-форми литтєвого пресування перед заповненням матеріалом повинні бути повністю зімкнуті. Матеріал надходить з завантажувальної камери в формуючу порожнину через ливникові канали.

Прес-форма литтєвого пресування 

4-х місна прес-форма на деталь "Колесо"

Фото. 4-х місна прес-форма на деталь "Колесо" (2 лінії роз'єму, ливник формується зверху). Виробник фірма КВОТА

Прес-форми також класифікують і за кількістю формуючих гнізд в прес-формі. Фомуючі гнізда в прес-формі, підрозділяють на одногніздні і багатогніздні. Використання багатогніздних прес-форм, підвищує продуктивність, а також знижує собівартість виробів

По розташуванні площини роз'єму формуючих деталей прес-форми поділяють на: прес-форми з горизонтальним роз'ємом та прес-форми з матрицями, що мають вертикальний роз'єм.

Використовуючи сучасні технології та підходи до виробництва перс-форм, а також застосовуючи високоякісні комплектуючі (нормалі PROPLASTICA FCPK Bytow) компанія КВОТА виконає прес-форми будь-якої складності, замовлення можна зробити за телефонами (0352) 434925, 526529, 526187.

Виберіть своє місто
Вибір міста допоможе зберегти більше вільного часу для вас!

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Повідомлення
×