Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, +38-096-22-99-290

Прес-форми - основні елементи в конвеєрному виробництві металевих, пластмасових та інших ливарних виробів. Вони визначають форму конструкції виготовлених об'єктів. Від точності налаштування виробництва прес-форм залежить якість кінцевої продукції.

Що таке прес-форма

Прес-форма - пристрій для формування виробів різної конструкції з пластмас, гуми, металів та іншої сировини під дією тиску, утвореного на ливарних машинах. Це елемент, що повторює контури готового об'єкта, в яку заливається розплавлений матеріал. Прес-форми використовують під час лиття під тиском металевих і пластмасових матеріалів, а також пресуванням полімерів. Через досить високу ціну найчастіше їх застосовують для масового і серійного виготовлення.

Прес-форма

Конструкція прес-форми

Прес-форми складаються з деталей, які умовно діляться на дві групи. Першу представляють елементи технологічного призначення (робочі). Вони стикаються з переробленою сировиною і беруть безпосередню участь у наданні виробам необхідної форми. До них відносяться пуансони, матриці, опорні підшипники, різьбові знаки.

До другої групу входять деталі конструктивного значення. При формуванні виробів вони не стикаються з матеріалом. Призначені для забезпечення роботи елементів технологічного призначення і необхідні для взаємної фіксації в певному положенні деталей форми, закриття і відкриття її, а також зв'язку з вузлом змикання форми литого обладнання. До них відносяться фіксатори, виштовхувачі, направляючі колонки, втулки, опорні планки, система підігріву і охолодження, ручки форм.

Прес-форма для лиття під тиском

Класифікація видів прес-форм.

По принципу дії прес-форми діляться на:

Прямого пресування. Використовують для розробки об'єктів простої форми. Зважаючи на високу вартість виробництва їх не застосовують для виготовлення великих партій продукції. Конструкція прес-форми включає матрицю, на яку викладається сировина, і пуансон для його ущільнення. Затиснутий між двома елементами матеріал тоншає і заповнює всі поглиблення форми.

Литтєвого пресування. Головною перевагою є можливість виготовлення великих партій продукції різної конфігурації і складності. Перед пресуванням вони знаходяться в зімкнутому стані. Заливка сировини в них здійснюється за допомогою окремої завантажувальної камери (верхньої або нижньої)

Форми для виготовлення об'єктів методом лиття класифікуються за кількома ознаками.

За характером використання: знімні і стаціонарні. Форми першого типу в процесі формування виробів не фіксуються на плитах ливарних машин і періодично забираються з них з метою отримання готової продукції. Стаціонарні прес-форми зустрічаються частіше, ніж знімні. Заливка матеріалу в них, а також витяг виготовлених виробів виконується без необхідності зняття їх з плити автомата для лиття.

По розташуванню площини роз'єму: з вертикальними і горизонтальними площинами. Форми з однією вертикальною поверхнею оснащені роз'ємом на дві частини (пуансон і матриця) в одній площині, яка перпендикулярна горизонтальному положенню зусилля вузла змикання. Ємності з двома вертикальними поверхнями мають роз'єм з трьох частин в двох площинах.

У прес-формах з парою горизонтальних поверхонь утворений роз'єм на три відрізка в двох площинах, які перпендикулярні вертикальному розташуванню зусилля вузла змикання.

За кількістю одночасно формованих об'єктів: одно- і багатогніздові. У перших за один цикл лиття утворюється один виріб, у других - кілька.

За способом виймання готових виробів: з виштовхуючими вкладишами або стрижнями, без поршня і з зіштовхуючою плитою. З прес-форм останнього типу об'єкти витягають за допомогою стиснутого повітря або вручну. Виштовхуючі вкладиші при формуванні частково або повністю утворюють певну поверхню продукції, а під час виштовхування - тиснуть на неї, поки вони не випаде з форми. Виштовхуючі стрижні при добуванні об'єкта тиснуть тільки на його окремі ділянки.

Прес-форми з холодноканальною і гарячеканальною ливниковою системою

Ливникова система - елемент конструкції прес-форми з резервуарів і каналів, через які рідкий матеріал подається в порожнину для лиття. При використанні холодно канальної системи ливник не нагрівається. При охолодженні сформованої виливки він охолоджується, а потім випадає з неї під час, або після відкриття прес-форми. Вироби з холодноканальною системою відрізняються надійністю, невисокою вартістю, простотою в застосуванні і обслуговуванні. Але нерідко ці достоїнства перекриває єдиний недолік - наявність непотрібного ливника після завершення кожного циклу лиття.

При застосуванні прес-форм з гарячеканальною системою ливник розплавлений. Розігрів системи здійснюється перед запуском прес-форми в роботу, а під час всього виробничого циклу матеріал в ливники підтримується в в'язкотекучому стані.

Прес-форми з гарячеканальною ливниковою системою характеризуються високою вартістю і непростою конструкцією, вимагають великих витрат електроенергії та інтенсивного охолодження, складні в обслуговуванні (трапляються поломки нагрівачів, в порожнину гарячого каналу іноді потрапляють домішки, перегорає нетермостійкий полімер і т.д.). Головна перевага - відсутність затверділих ливників (хоча іноді вони присутні), які випадають з готовою продукцією при кожному циклі лиття. Це дозволяє не тільки економити сировину і запобігати утворенню виробничих відходів, а й застосовувати ливарні машини з меншим об'ємом упорскування, а також прискорити процес охолодження виготовлених об'єктів.

Компанія КВОТА, маючи багаторічний досвід роботи на ринку України, пропонує виготовлення перс-форм та лиття пластмасових деталей під тиском.

Виготовлення перс-форм

Додаткові запитання за телефоном: 096-22-99-290 (Viber)

Виберіть своє місто
Вибір міста допоможе зберегти більше вільного часу для вас!

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Повідомлення
×