Україна, м. Тернопіль, вул. Подільська, 46, +38-096-22-99-290

Так як і на всіх виробництвах, лиття пластмаси під тиском має свої види дефектів котрі можуть зіпсувати або пошкодити деталь. Дуже важливо співпрацювати з підприємствами, що розуміють і мають контроль якості та навички усунення невідповідностей, необхідні для уникнення дефектів та неточностей у виробництві. Не всі дефекти виникають однаково, а тому для Вас, як для клієнта, важливо зрозуміти, які ж причини їх виникнення. Сьогодні ми розглядаємо «розводи», типовий косметичний дефект, що може вказувати на проблеми з пластмасою або ж із виробничим процесом.

прес-форма  

Що таке «розводи» в литті пластмаси під тиском?

Розводи в литті під тиском визначається смугами, що виникають вздовж всієї поверхні сформованої деталі. Найчастіше срібного кольору, це реакція через потрапляння води, виникаюча в пластику під час процесу нагрівання всередині термопластавтомата. Це пов’язано з вологістю в місцях подачі пластику, яка при нагрівання в середині перетворюється на пару. Після чого вона, перетворюється на крихітні бульбашки газу, які проникають в пластик під час його впорскування, залишаючи за собою сріблястий малюнок на поверхні готової деталі.

Які ж основні причини розводів?

Основною проблемою цього дефекту лиття під тиском є волога, але як саме волога потрапляє в процес? Незважаючи на те, що пластичні смоли/пластики, які розплавляються з утворенням деталей, часто вважають водонепроникними, важливо пам’ятати, що багато з цих пластмас можуть поглинати або покриватися вологою в різні моменти процесу. Вони можуть надходити від виробника уже із вмістом вологи або отримувати цю вологу при транспортуванні, зберіганні або підготовці до виробництва. Пластику потрібно лише трохи вологи, щоб викликати ефект мелірування – тобто появу розводів.

Усунення дефектів у деталях

Незалежно від того чи мали Ви вже справу з розводами або просто бажаєте уникнути їх появу у майбутньому, важливо пам’ятати про захист від вологи як матеріалу, так і обладнання. Перелік певних рекомендацій для уникнення такої найпоширенішої проблеми подаємо нижче.

  1. Виберіть негігроскопічні пластмаси (ті, що “схильні утримувати вологу”). Зокрема такі гігроскопічні пластмаси, як нейлон або полікарбонат схильні поглинати вологу.

  2. Переконайтеся, що матеріал добре висушений: використання пластикових осушувачів та спеціальних сушарок значно зменшує ризик розбризкування, появи розводів та виникнення інших проблем, пов’язаних з водою.

  3. Уникайте деградуючих пластмас: Якщо пластмаси залишаються нагрітими занадто довго або занадто високою температурою, вони можуть почати руйнуватися і розкладатися, виділяючи газ та вологу, що спричиняє появу розливів.

  4. Уникайте великої кількості повторного шліфування: Занадто високий коефіцієнт повторного шліфування - використання багаторазових термопластів - відшліфованих після використання раніше, також може забруднитися вологою.

  5. Ліквідуйте неточності в швидкості подачі матеріалу та у конструкції прес-форми: якщо дюза, що плавить пластик, працює на занадто високій швидкості, або литтєвий отвір неправильного розміру, це також може створити ефекти розпилення – появу розводів.

При литті деталей під тиском важливо пам’ятати усі нюанси, які можуть виникнути в процесі виробництва, та які можуть спричинити появу небажаних дефектів. Більше про типові дефекти при литті виробів з пластмас читайте у статті: 11 дефектів лиття під тиском та способи їх уникнути

Джерело: Midstate Mold

Виберіть своє місто
Вибір міста допоможе зберегти більше вільного часу для вас!

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
Повідомлення
×